Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej zachęca do udziału w zajęciach o ekologii i cieple, które zostały udostępnione na platformie e-learningowej www.lekcjeciepla.pl.

E-learning Lekcji Ciepła wspiera nauczycieli i uczniów w realizacji zajęć – przygotowany jest do samodzielnego przeprowadzenia zajęć przez nauczyciela. Lekcje podzielone zostały na dwa etapy nauczania. Dla nauczania wczesnoszkolnego znaleźć na niej można cztery lekcje, a dla dzieci starszych trzy. Dzięki możliwości wyświetlenia lekcji w trybie wielkoformatowym na tablicy interaktywnej lub rzutniku, platforma doskonale nadaje się do użycia podczas zajęć w klasie. 

Każda z lekcji na poziomie klas I-III kończy się możliwością pobrania lub odsłuchania książeczki o “Czerwonym Kapturku w mieście”, odpowiedniej do danej lekcji. Pierwsza omawia temat produkcji i dostawy ciepła, druga jest o przeciwdziałaniu niskiej emisji, trzecia uczy na temat smogu, a czwarta traktuje o niemarnowaniu ciepła, energii i zasobów oraz technologiach przyszłości. Poniżej zamieszczamy materiały do pobrania:

Dla dzieci przedszkolnych dodatkowo możemy zaproponować lekcję ciepła pod hasłem: „PEC czyta dzieciom”. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Analiz i Rozwoju PEC Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej (601-366-067; 535-516-234).