Dni Otwarte Ciepłowni PEC 2017

26-27 września 2017 r. to piękne, słoneczne dni, w których na terenie ciepłowni miejskiej po raz kolejny zrobiło się gwarno i wesoło.

To już czwarty raz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej zaprosiło dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Sidorskiej 102g.

Chociaż adresatami naszej akcji były głównie młodsze dzieci, które brały udział
w organizowanych przez PEC Lekcjach ciepła, to również z dużym zainteresowaniem ciepłownię zwiedziła młodzież gimnazjalna oraz starsze klasy szkół podstawowych. Oprócz dzieci i młodzieży z bialskich szkół i przedszkoli gościliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hrudzie, Szkoły Podstawowej w Grabanowie oraz Publicznego Gimnazjum w Ciciborze Dużym.

Odwiedziło nas ponad tysiąc gości.

Podczas wizyty oprowadzający po terenie ciepłowni pracownicy PEC pokazywali gościom urządzenia służące do produkcji ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, opowiadali o samym procesie produkcji ciepła, jak również
mówili o niskiej emisji i jej wpływie na zdrowie i środowisko.

Z jedną z grup, ciepłownię zwiedził Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk, który objął “Dni Otwarte Ciepłowni PEC” Honorowym Patronatem.

Dni Otwarte Ciepłowni 2016

W dniach 03 – 04.11.2016 r. Ciepłownię Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej odwiedziło 800 osób.

Spółka już po raz trzeci zaprosiła najstarsze dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Orzechowej. Akcja skierowana była głównie do dzieci, które brały udział w organizowanych przez PEC Lekcjach ciepła, ale cieszyła się również zainteresowaniem wśród gimnazjalistów.

Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do jego produkcji, jak również dowiedziały się, co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko.

Z jedną z grup, ciepłownię zwiedzili przedstawiciele Urzędu Miasta i Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk, który objął „Dni otwarte ciepłowni PEC” Honorowym Patronatem.

Dni otwarte ciepłowni PEC – 2015

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej już po raz drugi zaprosiło najstarsze dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Orzechowej, Akcja skierowana była głównie do dzieci, które brały udział w organizowanych przez PEC Lekcjach ciepła, ale cieszyła się również zainteresowaniem wśród gimnazjalistów.

Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do jego produkcji, jak również dowiedziały się, co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko.

Z jedną z grup ciepłownię zwiedzał także zastępca prezydenta miasta Adam Chodziński.

W dniach 22-23.10.2015r. naszą ciepłownię odwiedziło blisko 1100 osób.

“Dni Otwarte Ciepłowni” PEC objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.

 
Inne relacje z “Dni Otwartych” można obejrzeć poniżej:

Ciepło, cieplej… ciepłownia

W dniach 6-7.11.2014r. w godz. 8.00-14.00 odbyły się Dni Otwarte Ciepłowni Miejskiej przy ul. Orzechowej.

Akcja ta skierowana była do bialskich szkół i przedszkoli. Tym wydarzeniem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej przyłączyło się do inicjatywy “Ciepło, cieplej… ciepłownia” realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno–edukacyjnej na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji “Misja–emisja”. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do produkcji ciepła, jak również dowiedziały się co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko. Podczas wizyty dzieciom towarzyszył dzielny pogromca dymonów Komisarz Dymski – ikona programu “Misja–emisja”. Z zaproszenia do zwiedzania Ciepłowni skorzystały najstarsze dzieci przedszkolne z Przedszkoli Samorządowych nr 7, nr 10, nr 13, nr 14 i nr 15, dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, i nr 6 oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 5. Pracownicy PEC w ciągu dwóch dni przyjęli 31 grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Łącznie Ciepłownię zwiedziło ok. 900 osób. Na zakończenie wizyty zwiedzający otrzymali komiks “DYMSKI KONTRA DYMONY”, kolorowankę z ciepłownią oraz materiały edukacyjno-informacyjne.