Kontrast
Czcionka

Dni otwarte

Dodatkowe menu rozwiń

Przejdź

Dni otwarte

Dni Otwarte Ciepłowni PEC 2023

W dniach 23 – 25.05.2023 r. Ciepłownię Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej odwiedziło blisko 500 osób.

Już po raz piąty zaprosiliśmy najstarsze dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych z klas I-III na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Sidorskiej 102g.

Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedziały się jak przebiega produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do jego produkcji, jak również dowiedziały się, co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko. Zachęcaliśmy także nauczycieli do skorzystania z bezpłatnego programu edukacyjnego on-line na platformie e-learningowej www.lekcjeciepla.pl, a także nawiązywaliśmy do kampanii „20 stopni dla klimatu”, którą szeroko omawiamy na naszym fanpag’u. 

Z jedną z grup, ciepłownię zwiedził Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, który objął „Dni otwarte ciepłowni PEC” Honorowym Patronatem.

Dni Otwarte Ciepłowni PEC 2017

26-27 września 2017 r. to piękne, słoneczne dni, w których na terenie ciepłowni miejskiej po raz kolejny zrobiło się gwarno i wesoło.

To już czwarty raz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej zaprosiło dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Sidorskiej 102g.

Chociaż adresatami naszej akcji były głównie młodsze dzieci, które brały udział w organizowanych przez PEC Lekcjach ciepła, to również z dużym zainteresowaniem ciepłownię zwiedziła młodzież gimnazjalna oraz starsze klasy szkół podstawowych. Oprócz dzieci i młodzieży z bialskich szkół i przedszkoli gościliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hrudzie, Szkoły Podstawowej w Grabanowie oraz Publicznego Gimnazjum w Ciciborze Dużym.

Odwiedziło nas ponad tysiąc gości.

Podczas wizyty oprowadzający po terenie ciepłowni pracownicy PEC pokazywali gościom urządzenia służące do produkcji ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, opowiadali o samym procesie produkcji ciepła, jak również mówili o niskiej emisji i jej wpływie na zdrowie i środowisko.

Z jedną z grup, ciepłownię zwiedził Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk, który objął “Dni Otwarte Ciepłowni PEC” Honorowym Patronatem.

Dni Otwarte Ciepłowni 2016

W dniach 03 – 04.11.2016 r. Ciepłownię Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej odwiedziło 800 osób.

Spółka już po raz trzeci zaprosiła najstarsze dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Orzechowej. Akcja skierowana była głównie do dzieci, które brały udział w organizowanych przez PEC Lekcjach ciepła, ale cieszyła się również zainteresowaniem wśród gimnazjalistów.

Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do jego produkcji, jak również dowiedziały się, co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko.

Z jedną z grup, ciepłownię zwiedzili przedstawiciele Urzędu Miasta i Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk, który objął „Dni otwarte ciepłowni PEC” Honorowym Patronatem.

Dni otwarte ciepłowni PEC – 2015

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej już po raz drugi zaprosiło najstarsze dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Orzechowej. Akcja skierowana była głównie do dzieci, które brały udział w organizowanych przez PEC Lekcjach ciepła, ale cieszyła się również zainteresowaniem wśród gimnazjalistów.

Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do jego produkcji, jak również dowiedziały się, co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko.

Z jedną z grup ciepłownię zwiedzał także zastępca prezydenta miasta Adam Chodziński.

W dniach 22-23.10.2015r. naszą ciepłownię odwiedziło blisko 1100 osób.

“Dni Otwarte Ciepłowni” PEC objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.   Inne relacje z “Dni Otwartych” można obejrzeć poniżej:

Dni otwarte ciepłowni PEC – 2014

Ciepło, cieplej… ciepłownia

W dniach 6-7.11.2014r. w godz. 8.00-14.00 odbyły się Dni Otwarte Ciepłowni Miejskiej przy ul. Orzechowej.

Akcja ta skierowana była do bialskich szkół i przedszkoli. Tym wydarzeniem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej przyłączyło się do inicjatywy “Ciepło, cieplej -ciepłownia” realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji “Misja-emisja”. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do produkcji ciepła, jak również dowiedziały się co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko. Podczas wizyty dzieciom towarzyszył dzielny pogromca dymonów Komisarz Dymski – ikona programu “Misja-emisja”. Z zaproszenia do zwiedzania Ciepłowni skorzystały najstarsze dzieci przedszkolne z Przedszkoli Samorządowych nr 7, nr 10, nr 13, nr 14 i nr 15, dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, i nr 6 oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 5. Pracownicy PEC w ciągu dwóch dni przyjęli 31 grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Łącznie Ciepłownię zwiedziło ok. 900 osób. Na zakończenie wizyty zwiedzający otrzymali komiks “DYMSKI KONTRA DYMONY”, kolorowankę z ciepłownią oraz materiały edukacyjno-informacyjne.